ENERGETYKA I MIERNICTWO
 

Automatyczne baterie kondensatorów

CIRCUTOR firma oferująca rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej, po raz kolejny rewolucjonizuje rynek kompensacji mocy biernej, poprzez innowacyjny projekt baterii kondensatorów. Nowe rozwiązania gwarantują najszybszy, najbardziej efektywny i najprostszy na rynku montaż oraz uruchomienie, zapewniając przy tym najwyższą wydajność pracy dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów pochodzących od europejskich dostawców.
 
Optim P&P - Automatyczne baterie kondensatorów
Automatyczne baterie kondensatorów serii OPTIM P&P działające w oparciu o przełączanie za pomocą styczników to urządzenia opracowane w celu automatycznej kompensacji energii biernej w sieciach, gdzie poziom obciążenia waha się, a zmiany mocy następują w granicach sekundy.

Zastosowanie automatycznych baterii kondensatorów serii OPTIM P&P
Dzięki łatwemu montażowi oraz wysokiej technologii i solidnej budowie, seria OPTIM P&P stanowi idealne urządzenia do kompensacji energii biernej w instalacjach o zmiennym poziomie obciążenia.

Dane techniczne (pdf; 1,2 MB)
 
Optim EMS-C - Automatyczne baterie kondensatorów z załączaniem statycznym
Baterie kondensatorów Optim EMS-C to urządzenia zaprojektowane w celu kompensacji mocy biernej w sieciach charakteryzujących się gwałtownymi zmianami poziomu obciążenia. Ich system załączania oparty o zastosowanie półprzewodników w stanie stałym, pozwala na podłączanie i odłączanie poszczególnych stopni regulacji w ciągu kilku milisekund.

Zastosowanie automatycznych baterii kondensatorów z załączaniem statycznym serii Optim EMS-C
Urządzenie stosowane zazwyczaj przy indywidualnych obciążeniach lub w instalacjach, gdzie wymagana jest natychmiastowa odpowiedź kompensacyjna (np. urządzenia spawalnicze, silniki do wind, schodów ruchomych itd.).

Dane techniczne (pdf; 550 kB)
 
Optim FR - Automatyczne baterie z filtrami tłumiącymi
Baterie z filtrami tłumiącymi serii OPTIM FR to urządzenia zaprojektowane do kompensacji energii biernej w sieciach, gdzie występuje zmienny poziom obciążenia, duża zawartość harmonicznych oraz ryzyko rezonansu. Zmiany mocy są stosunkowo wolne (rzędu sekund), z tego względu przełączanie wykonywane jest za pomocą styczników.

Zastosowanie automatycznych baterii kondensatorów z filtrami tłumiącymi serii Optim Optim FR
Urządzenia stosowane są głównie do kompensacji w instalacjach z różnymi obciążeniami, które wymagają regulowanej kompensacji ze względu na wahania energii biernej oraz w przypadku występowania dużej zawartości harmonicznych w sieci.
  • Filtry tłumiące stałe: Do kompensacji w transformatorach i silnikach (OPTIM FRF/FRM)
  • Filtry tłumiące automatyczne: Do kontroli obciążeń zmiennych (OPTIM FR).

Dane techniczne (pdf; 730 kB)
 
Optim FRE - Automatyczne baterie kondensatorów z filtrami tłumiącymi i tyrystorami
Baterie z filtrami tłumiącymi serii FRE to urządzenia zaprojektowane do kompensacji energii biernej w sieciach, gdzie występuje zmienny poziom obciążenia, duża zawartość harmonicznych oraz ryzyko rezonansu.

Zmiany mocy są stosunkowo szybkie (rzędu tysięcznych części sekundy), z tego względu przełączanie odbywa się za pomocą tyrystorów. Są one podłączone do płyty sterującej napięciem w taki sposób, że podłączenie i odłączenie kondensatora odbywa się przy zerowej różnicy napięcia. Dzięki temu systemowi unika się stanów przejściowych przy podłączaniu i odłączaniu stopni i można natychmiast zareagować na wahania obciążenia.

Zastosowanie automatycznych baterii kondensatorów z filtrami tłumiącymi i tyrystorami serii Optim FRE
Urządzenie stosowane zazwyczaj przy indywidualnych obciążeniach lub w instalacjach, gdzie wymagana jest natychmiastowa odpowiedź kompensacyjna (np. urządzenia spawalnicze, silniki do wind, schodów ruchomych itd.). i gdzie występuje wysoka zawartość harmonicznych w sieci.

Dane techniczne (pdf; 820kB)
 

CIRCUTOR
Automatyczne baterie kondensatorów
(pdf; 1,1 MB)
 
                                           
 
Newsletter
Na powyższy adres będziesz otrzymywał najświeższe
infromacje dotyczące oferty oraz nowości
 
Copyright by ASTAT 2017 - All rights reserved     Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki prywatności Cookies administracja: LUKALA