AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA
 
Liczniki elektromechaniczne i elektroniczne

Liczniki elektroniczne i elektromechaniczne

firmy Kübler
 
liczniki impulsów wskazujące liczniki impulsów nastawne
liczniki czasu pracy liczniki częstotliwości
wskaźniki procesowe
 

Enkodery, liczniki i akcesoria firmy Kübler
Wyprzedaż nadwyżek magazynowych! Skorzystaj z ekstra okazji!
Ta sama jakość, lepsze ceny! Zadzwoń lub napisz!
 
Kontakt:
Tomasz Lange - tel. +48 (61) 849 80 60, tel. kom. +48 662 003 020; t.lange@astat.com.pl
Damian Gajewski - tel. +48 (61) 849 80 49; d.gajewski@astat.com.pl
lub info@astat.com.pl; faks (061) 848 82 76.
Spis enkoderów, liczników i akcesoriów objętych wyprzedażą (pdf; 700 kB)

 
Liczniki są to urządzenia służące do zliczania (przetwarzania) impulsów przychodzących z czujników/sensorów i innych elementów automatyki wyposażonych w wyjścia napięciowe. Podstawowym parametrem doboru licznika jest wartość napięcia impulsu, jego czas trwania oraz częstość. Liczniki elektromechaniczne pracują maksymalnie z częstotliwością ok 25 imp/s (wersja DC) oraz 18 imp/s (wersja AC) natomiast elektroniczne z częstotliwością do 60 kHz! Zakres napięć wejściowych liczników jest bardzo szeroki w zależności od konkretnego modelu licznika. Liczniki elektroniczne wyposażone są w różnej wielkości wyświetlacze typu LCD lub LED, i wymagają dodatkowego zasilania (poza serią liczników CODIX 13x - wbudowana bateria).

Liczniki nastawne

umożliwiają zliczanie wartości i dodatkowo wyposażone są w 1 lub 2 wyjścia przekaźnikowe. Po osiągnięciu wartości nastawionej licznik wystawia sygnał na wyjście. W zależności od trybu pracy licznik może się wyzerować i pracować w pętli.

Liczniki czasu pracy

mierzą czas pracy urządzeń. Licznik elektromechaniczny mierzy czas pracy od momentu gdy na jego zaciskach pojawi się odpowiednie dla niego napięcie. W licznikach elektronicznych można definiować start i stop zliczania czasu pracy.

Liczniki prędkości

najczęściej pracują z przetwornikami pomiaru obrotu. Na wejście podajemy impulsy z enkodera lub innego urządzenia, licznik za pomocą odpowiednich algorytmów (różnych dla bardzo małych i dużych prędkości) przelicza częstotliwość impulsów wejściowych na wartość prędkości obrotowej wyrażanej najczęściej w obr/min lub obr/s.

Wskaźniki procesowe

są to urządzenia, które posiadają wejścia analogowe (0...20 mA, 4... mA, 0...10 V). Wskaźnik taki można łączyć z dowolnym czujnikiem mierzącym jakąkolwiek wielkość fizyczna i posiadającym wyjście analogowe. Przy odpowiednim przeskalowaniu wskaźnika otrzymamy wartość w żądanej jednostce. W ofercie znajdują się także wskaźniki z wejściami temperaturowymi Pt100, Ni100 oraz z wejściami typu termopara (J, K, N).

 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi katalogami:
katalog kubler KÜBLER
Enkodery, liczniki elektromechaniczne i elektroniczne, wskaźniki
(pdf; 2,6 MB)
   
katalog_kubler KÜBLER
NOWOŚĆ! Licznik nastawny typ 923/924 (pdf; 0,5 MB)
Karta katalogowa (pdf; 1,7 MB)
katalog_kubler KÜBLER
NOWOŚĆ! 2 w 1.
Licznik czasu pracy i energii w jednym!

(pdf; 1,2 MB)

 
Odwiedź strony firmy KÜBLER
http://www.kubler.pl/
 
                                           
 
Newsletter
Na powyższy adres będziesz otrzymywał najświeższe
infromacje dotyczące oferty oraz nowości
 
Copyright by ASTAT 2017 - All rights reserved     Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki prywatności Cookies administracja: LUKALA