AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA
 
Bariery i kurtyny świetlne

Bariery i kurtyny świetlne

Jednym z efektów wprowadzenia w Unii Europejskiej dyrektyw i norm dotyczących bezpieczeństwa pracy jest konieczność stosowania odpowiednich zabezpieczeń maszyn i urządzeń, co ma na celu zapobieganie wypadkom podczas pracy. Fotoelektryczne kurtyny i bariery świetlne zostały zaprojektowane z myślą o ochronie operatorów maszyn oraz osób postronnych przed uszkodzeniami ciała spowodowanymi przez ruchome elementy maszyn i urządzeń. Systemy zabezpieczeń optycznych firmy GREIN i PANASONIC mogą być z powodzeniem stosowane do zabezpieczeń m.in. pras, robotów, urządzeń paletyzujących czy linii produkcyjnych.

Bazując na analizie ryzyka należy odpowiednio dobrać charakterystykę techniczną kurtyny bezpieczeństwa oraz jej umiejscowienie względem strefy niebezpiecznej. W normach rozróżnione są dwie kategorie ryzyka dla urządzeń ESPE (elektroczułe wyposażanie ochronne):
  • Kategoria 2 - zapewnienie wystarczającego poziomu bezpieczeństwa w sytuacji, gdy ryzyko wypadku jest stosunkowo niewielkie. Urządzenia kategorii 2 są dedykowane dla ochrony stref, w których ryzyko urazów jest niewielkie, lub takich które nie są przez cały czas dostępne.
  • Kategoria 4 - zapewnienie wystarczającego poziomu bezpieczeństwa w sytuacji, gdy ryzyko wypadku jest bardzo duże i zachodzi często. Urządzenia kategorii 4 są produkowane w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i muszą umożliwiać bezpieczne, całkowite zatrzymanie maszyny lub urządzeń


Oferowane kurtyny bezpieczeństwa firmy GREIN i PANASONIC są urządzeniami ochronnymi zaprojektowanymi w sposób umożliwiający ich łatwy montaż i uruchomienie. Niezbędne jest przeprowadzenie jedynie kilku regulacji.
 
Bariery świetlne GREIN Moduły sterujące GREIN Akcesoria GREIN
Bariery świetlne GREIN Moduły sterujące GREIN Akcesoria GREIN
Bariery świetlne GREIN... Moduły sterujące GREIN... Akcesoria GREIN...
     
Bariery świetlne PANASONIC Moduły bezpieczeństwa PANASONIC Akcesoria PANASONIC
Bariery świetlne PANASONIC Moduły bezpieczeństwa PANASONIC Akcesoria PANASONIC
Bariery świetlne PANASONIC... Moduły bezpieczeństwa PANASONIC... Akcesoria PANASONIC...
 
                                           
 
Newsletter
Na powyższy adres będziesz otrzymywał najświeższe
infromacje dotyczące oferty oraz nowości
 
Copyright by ASTAT 2017 - All rights reserved     Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki prywatności Cookies administracja: LUKALA